Strona głównaRegulamin
Rowerek biegowy niebiesko-czarny R4 R-Sport  Koła EVA 12\'\'
Szybki podgląd
99,00 zł
Rowerek biegowy zielono-czarny R4 R-Sport  Koła EVA 12\'\'
Szybki podgląd
99,00 zł
Duża Hulajnoga H6  RÓŻOWA Składana R-Sport koła 145 mm do 100 kg
Szybki podgląd
135,00 zł
Cabrio B3 Żółty Samochody dziecięce na akumulator
Szybki podgląd
369,00 zł
Cabrio B3 biały, Autko na akumulator
Szybki podgląd
379,00 zł
Cabrio LONG biały, miękkie koła Eva
Szybki podgląd
839,00 zł
MERCEDES GLC63s CZARNY Auto na akumulator napęd 4x4 SKÓRA
Szybki podgląd
869,00 zł
Mercedes G63 czarny Piankowe koła Eva, miękki fotelik Licencja
Szybki podgląd
689,00 zł
Cabrio B4 Czerwony Samochód na akumulator, Skóra, pilot 2.4G
Szybki podgląd
389,00 zł
Cabrio B3 Czerwony Samochody dziecięce na akumulator
Szybki podgląd
379,00 zł
Mercedes GLA45 czarny Miękkie koła Eva, miękki fotelik Licencja
Szybki podgląd
509,00 zł
Mercedes GTR-S biały Miękkie koła Eva, miękki fotelik Licencja
Szybki podgląd
509,00 zł
Rowerek biegowy R7 NIEBIESKI R-Sport 12 cali koła EVA łożysko w kierownicy
Szybki podgląd
99,00 zł
Pchacz J4 biały Pchacz Jeździk, chodzik, muzyka, klakson
Szybki podgląd
145,00 zł
Pchacz Mercedes AMG c63 NIEBIESKI  Jeździk, muzyka
Szybki podgląd
189,00 zł
Cabrio B3 biały, Autko na akumulator
Szybki podgląd
379,00 zł

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego i hurtowni ragil.pl 

Sklep internetowy ragil.pl dostępny pod adresem www.ragil.pl, prowadzony jest przez firmę Ragil Sp. z o.o., wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000384383. Siedziba firmy znajduje się w Rogoźniku. Działalność operacyjna jest prowadzona w miejscowości Rogoźnik (okolice Nowego Targu). Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 9452156136 Regon: 121475608

Regulamin zakupów

  1. Sklep internetowy ragil.pl prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.ragil.pl

2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie ragil.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych ragil.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

4. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy paragon. Na życzenie klienta wystawiamy faktury VAT. Klient składając zamówienie wyraża zgodę na przesłanie faktury w wersji elektronicznej. Faktury w formie elektronicznej wysyłamy niezwłocznie, nie później niż w terminie ustawowym. Na życzenie klienta wysyłamy fakturę w wersji papierowej razem z przesyłką, wówczas przesyłka jest wysyłana jednak 24 godziny później. 

5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich(standardowo współpracujemy z kurierami: GLS, Pocztex,  i inne ). Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy. Cennik dostaw podany na stronie dotyczy tylko przesyłek krajowych.  Sklep nie wysyła przesyłek za granicę Polski.

6. Możliwe są następujące formy płatności: Przelew, Szybkie płatności internetowe - Przelewy 24 oraz płatność przy odbiorze. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu lub historii współpracy z danym Kupującym, ragil.pl zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

7. Przy niektórych towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych (lub godzin) zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

Przesyłki realizowane przez firmę kurierską GLS dostarczane są zazwyczaj w ciągu 1-3 dni. Przesyłki realizowane przez Pocztex dostarczane są zazwyczaj w ciągu 3-6 dni. Ragil Sp. z o.o. nie ma wpływu na czas dostawy. W okresach zmożonego ruchu należy liczyć się z możliwymi opóźnieniami.

8. Produkty są objęte 12 miesięczną gwarancją dla konsumentów (nie dotyczy przedsiębiorców). 
a) Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w umowie/gwarancji wystawionej przez gwaranta. W razie wystąpienia problemu, towar posiadający gwarancję serwisu  należy zgłosić.  ragil.pl podejmuje czynności zmierzające do ustalenia rozwiązania problemu. Ragil.pl, działając niezwłocznie i dążąc do jak najszybszego rozwiązania problemu, decyduje o rozwiązaniu problemu i o tym czy ragil.pl zabiera towar do serwisu, czy dosyła części. Naprawiony produkt, lub części odsyłane są do Klienta na koszt ragil.pl. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji, uszkodzenia nieobjętego gwarancją - Kupujący zostaje obciążony kosztami serwisu oraz przesyłki zwrotnej. Sklep ponosi odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. 

b) Informujemy, że każde autko, rowerek, motorek  może nosić pozostałości poprodukcyjne w formie drobnych rys, przebarwień, wgniotek. Tak dużych zabawek nie da się wykonać idealnie czysto, jednocześnie są to kwestie które, nie powodują żadnego ubytku w funkcjonalności zabawki.  Tego typu pozostałości nie stanowią niezgodności z umową.

9. Rękojmia dla przedsiębiorców jest wyłączona. Sklep, udziela przedsiębiorcom/hurtownikom korzystającym z cennika hurtowego (jest to cennik wysłany mailem - inny niż ceny na stronie ragil.pl ) gwarancji na okres 1 roku. Przedsiębiorca korzystający z cennika hurtowego, w przypadku zaistnienia problemu, przesyła zgłoszenie problemu zawierające dane identyfikujące zakup, model, zdjęcia, filmy obrazujące problem i inne. W razie potrzeby Sklep poprosi o uzupełnienie zgłoszenia. Sklep identyfikuje problem i decyduje o sposobie rozwiązania problemu. Wszelkie części i inne elementy wymienne, hurtownik korzystający z cennika hurtowego, otrzymuje w kolejnym zamówieniu i  nie przysługuje mu żądanie pojedynczej wysyłki części. Wysyłka części, bez zamówienia, może odbyć się na koszt hurtownika korzystającego z cennika hurtowego. Hurtownikowi korzystającemu z cennika hurtowego nie przysługuje prawo żądania zwrotu kosztów zgłoszenia, jeśli rozwiążę je we własnym zakresie lub rozwiąże bez konsultacji lub bez zgłoszenia w sklepie, lub jeśli nie zgodzi się z rozwiązaniem zaproponowanym przez Sklep.

10. W przypadku niezgodności towaru z umową , zgłoszenie zawierające dokładny opis plus zdjęcia, należy przesłać na maila biuro@ragil.pl lub pod adres Ragil Sp. z o.o., Rogoźnik, Osiedle Za Torem 1A, 34-471 Ludźmierz. Można również określić swoje żądania co do sposobu doprowadzenia towaru do zgodności z umową. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy. Nie dotyczy sytuacji o której mowa w punkcie 8b
11. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.

12. W każdym z powyższych przypadków, z wyjątkiem punktu 9, gdy realizacja żądań Konsumenta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.
13. Konsument poprzez złożenie zamówienia przyjmuje do wiadomości oraz potwierdza, że wie, że zamówienie pociąga za sobą obowiązek zapłaty i zobowiązuje się zapłacić za zakupiony Przedmiot a Sprzedający zobowiązuje się niezwłocznie dostarczyć Przedmiot bez wad, z wyłączeniem ewentualnych wad wskazanych w ofercie sprzedaży (jeżeli takie wskazano). Sprzedający zastrzega sobie prawo roszczeń w przypadku nieodebrania przesyłki pobraniowej, dlatego w przypadku wątpliwości prosimy nie dokonywać zakupu. 

14. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Konsument ponosi pełną odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy (w szczególności za wszelkie uszkodzenia i zniszczenia. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu (Ragil Sp. z o.o., Rogoźnik, Osiedle Za Torem 1A, 34-471 Ludźmierz). Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Oświadczenie takie można również złożyć w formie listu elektronicznego e-mail na adres mailowy spółki: biuro@ragil.pl.  Sklep niezwłocznie dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, sklep w ciągu 14 dni od odstąpienia (data otrzymania listu, lub e-mail), nie wcześniej niż po otrzymaniu zwrotu towaru, zwraca wpłacone środki za towar jak również za przesyłkę wg. najniższego dostępnego w ofercie kosztu dostawy.

Z dniem 1 stycznia 2021 roku, prawo do ustawowego odstąpienia nabywają również przedsiębiorcy (jednoosobowe działalności gospodarczy) pod warunkiem zakupu nie związanego bezpośrednio z prowadzoną działalności. W takim przypadku przedsiębiorca wraz z odsyłanym towarem, załącza podpisaną fakturę korygującą zakup. Tym samym prawo odstąpienia nie przysługuje hurtownikom korzystającym z cennika hurtowego, dla których sprzedaż jest prowadzoną podstawową działalnością.

15. Gwarancja nie obowiązuje, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami pochodzenia zewnętrznego. 
16. Zachęcamy aby przy odbiorze przesyłki  w miarę możliwości, sprawdzać czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności można zwrócić uwagę na stan kartonu. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia prosimy w obecności kuriera sporządzić i spisać protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Przesłanie nam protokołu szkód znacznie przyśpieszy i uprości procedury reklamacyjneW przypadku gdy uszkodzenie w transporcie nie jest widoczne przy odbiorze (czyli wówczas gdy opakowanie nie było uszkodzone(nawet jeśli Kupujący nie sprawdził zawartości przesyłki przy odbiorze), Kupujący, zgodnie z ustawą ma 7 dni na spisanie protokołu szkód. Uprości to znacznie wymianę towaru (lub części) -  Szczegółowy opis procedury dla przesyłki uszkodzonej:

Zachęcamy wszystkich Kupujących /Odbiorców przesyłki do sprawdzania stanu zawartości przesyłki przy odbiorze: 
1) Jeżeli opakowanie nosi ślady uszkodzenia Odbiorca przesyłki powinien sprawdzić zawartość odbieranej przesyłki i w przypadku uszkodzenia jej zawartości spisać z kurierem protokół szkód, 
2) W przypadku jeżeli opakowanie nie nosi śladów uszkodzenia, a po otwarciu przesyłki Odbiorca stwierdzi uszkodzenie, powinien niezwłocznie poinformować Sprzedawcę (zgłoszenie mailowe biuro@ragil.pl) przesyłając krótki opis szkody oraz zdjęcia. Niezwłocznie można umówić się na infolinii firmy kurierskiej na spisanie protokołu szkód - protokół można spisać w ciągu 7 dni od odbioru. 
Zalecamy sprawdzanie każdej przesyłki bezpośrednio po odbiorze przesyłki. Kurier jest zobowiązany aby umożliwić Państwu sprawdzenie przesyłki. 
Nie może Państwu odmówić - należy jednak pamiętać iż prawo sprawdzenia przesyłki przysługuje po odbiorze przesyłki a nie przed.
Po spisaniu protokołu należy przesłać skan protokołu lub jego wyraźne zdjęcie na adres mailowy biuro@ragil.pl. Jeżeli spisanie protokołu nie następuje bezpośrednio przy odbiorze, Odbiorca przesyłki przesyła (mail) krótkie oświadczenie potwierdzające że uszkodzenie nie powstało po Odbiorze przesyłki, potwierdzone prze innego domownika (przez świadka). Po przesłaniu w.w. dokumentów, niezwłocznie następuje wymiana części lub towaru w zależności od stopnia uszkodzenia (decyzję o sposobie wyeliminowania szkody podejmuje technik). Zalecamy wprowadzenie powyższych zasad do odbioru wszystkich Państwa przesyłek - wówczas każda Państwa reklamacja przebiegnie szybko i bezstresowo. 

17. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie ragil.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

19. Sklep ragil.pl nie funkcjonował przed 25 grudnia 2014 r. czyli przed zmianą ustawy o prawach konsumenta.

20. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur: Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Krakowie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się na stronie UOKIK w zakładce: Rozstrzyganie sporów konsumenckich.

21. Odpowiadamy na wszystkie pytania zadane przez Kupujących, z wyjątkiem tych, na które odpowiedź znajduje się w ogłoszeniu. Dlatego też, przed zadaniem pytania prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia i wszystkimi zakładkami na stronie ragil.pl. Konstrukcja treści ogłoszenia jest taka, iż nie podajemy cech które dany przedmiot nie posiada. Nie jesteśmy w stanie wypisać wszystkich cech i wartości niedotyczących przedmioty, dlatego podajemy te cechy które przedmiot posiada - konkluzją jest fakt iż jeśli na aukcji nie wymieniono danej cechy to oznacza że przedmiot jej nie posiada (np. jeśli w ogłoszeniu nie podano że drzwi w autku są otwierane to oznacza iż drzwi nie są otwierane, jeżeli autko posiada drzwi otwierane, to w ogłoszeniu będzie taka informacja).

22. Sklep ragil.pl nie ma wpływu na konkretną godzinę dostarczenia przesyłki. W momencie wyjścia paczki z magazynu wysyłamy e-mail potwierdzający wysyłkę towaru, a firma kurierska wysyła maila lub smsa z numerem przesyłki, stanowiącego również potwierdzenie nadania przesyłki. Uwagi Kupującego w zakresie godzin dostarczenia, terminów dostarczenia nie są wiążące dla Sklepu.

23. Polityka prywatności: Ragil.pl szanuje prawo użytkownika do prywatności i jest świadome obowiązku jej chronienia, dlatego też wszystkie  dane są chronione i nie będą udostępniane osobom trzecim (z wyjątkiem firm współpracujących). Użytkownicy korzystający z ragil.pl mogą odmówić podania danych - jednak złożenie zamóienia i dokonanie zakupu wiąże się z koniecznością podania danych do wysyłki. Rejestracja w ragil.pl nie jest wymagana.

24. Użytkownik dokonując zakupu, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez ragil.pl w celu zrealizowania dostawy na adres wskazany przez użytkownika, jak również w celach które są niezbędne aby prawidłowo wysłać i dostarczyć przesyłkę (np. uzgodnienie szczegółów zamówienia, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z modelem, kolorem zamawianego towaru lub z adresem i danymi kupującego), zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (opubl . t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Użytkownik przekazuje dane osobowe dobrowolnie. Przekazanie danych podlega zapisom ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Ragil Sp. z o.o. będzie administrować danymi, tj. przechowywać, przetwarzać oraz przekazywać podmiotom z nią współpracującym (firmy kurierskie, brokerzy kurierscy), w szczególności w celu realizacji dostawy, ciągłej poprawy obsługi klientów oraz informowania o produktach ragil.pl lub ofertach specjalnych. Ragil Sp. z o.o. deklaruje, że wszelkie informacje będą przechowywane i przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz że nie zostaną sprzedane, wynajęte, ani przekazane osobom trzecim. 

25. Zmiany Polityki prywatności. Wszelkie zmiany w polityce prywatności dotyczącej serwisu ragil.pl będą publikowane na niniejszej stronie. Mogą one wynikać ze zmian w polskim prawie, rozwoju technologii internetowych lub ze względu na rozwój serwisu.

26. Pliki Cookies. Ragil.pl wykorzystuje pliki cookie przechowywane na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet, telefon). Pliki cookie są używane w serwisie, który odwiedzasz w celu: utrzymaniu sesji użytkownika po zalogowaniu, dostosowania zawartości serwisu internetowego do preferencji użytkownika.

27. Dane osobowe Użytkownika są przetwarzane przez Sklep ragil.pl jako administratora danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest spółka Ragil Sp. z o.o. z siedzibą w Rogoźniku. Z administratorem danych osobowych można skontaktować się mailowo: biuro@ragil.pl lub pisemnie na adres Ragil Sp. z o.o. Rogoźnik, Osiedle Za Torem 1A, 34-471 Ludźmierz. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres Ragil Sp. z o.o. Rogoźnik, Osiedle Za Torem 1A, 34-471 Ludźmierz lub za pomocą poczty elektronicznej biuro@ragil.pl

28. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest dobrowolne, ale niezbędne w celu założenia Konta, korzystania z określonych Usług Elektronicznych, zawarcia Umowy Sprzedaży. Ragil.pl przetwarza dane osobowe Użytkownika, ponieważ jest to niezbędne do wykonania umowy zawartej z Użytkownikiem w tym jest to niezbędne do: umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania ze Sklepu, w tym dokonywania transakcji i płatności za towary sprzedane w Sklepie ragil.pl; zakładania i zarządzania kontem Użytkownika, realizacji umów zawartych w ramach umowy sprzedaży; obsługi reklamacji w przypadku, gdy Użytkownik złoży reklamację; obsługi zgłoszeń i zapytań, które Użytkownik kieruje do Sklepu; kontaktowania się z Użytkownikiem, w tym w celach związanych ze świadczeniem usług. 
Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od ragil.pl przetwarzania  danych Użytkownika dla celów podatkowych i rachunkowych.

29. Ragil .pl stosuje odpowiednie środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych. Jednocześnie ragil.pl nie stosuje automatycznego przetwarzania danych. Ragil.pl nie profiluje danych opsobowych.

30. Użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do organu właściwego dla ochrony danych osobowych, prawo sprzeciwu, prawo dostępu do jego danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia danych. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, Użytkownik może wycofać w dowolnym momencie w ten sam sposób jak ją wyraził. Użytkownik składajac zamówienie nie ma obowiązku podawania danych osobowych, jednak są one niezbędne w celu realizacji zamówienia. Bez ich podania, ragil.pl nie będzie w stanie zrealizować zamóienia.

30. Uprawnienia użytkownika w zakresie przetwarzanych danych. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, Użytkownikowi przysługuje  prawo do: żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, żądania od Administratora sprostowania danych osobowych, żądania od Administratora usunięcia danych osobowych, żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownika, przenoszenia danych osobowych Użytkownika, wniesienia skargi do organu nadzorczego. Użytkownik ma prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez ragil.pl danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

31. Udostępnianie danych osobowych
Ragil.pl udostępnia dane osobowe stronom transakcji wspierającym go w świadczeniu usług drogą elektroniczną, czyli takim, które zapewniają usługi płatnicze, kurierskie, wykonują usługi konsultingowe, zarządcze, audytowe, wspomagają obsługę użytkowników, wspierają promocję ofert, współpracują w ramach kampanii marketingowych. Ragil.pl może przekazać dane osobowe organom publicznym walczącym z oszustwami i nadużyciami. Ragil.pl nie przekazuje danych osobowych poza granice obaszaru EU.

32. Okres przechowywania danych osobowych.
Ragil.pl usuwa dane osobowe ze swoich dysków tak szybko jak tylko jest to możliwe. Nie dotyczy to sytuacji reklamacji, które są przetrzymywane co najmniej przez okres obowiązywania rękojmi. Dane wynikające z dokonanych przelewów, wystawionych faktur spółka dla celów podatkowych przetrzymuje co najmniej prze okres 5 lat od zakończenia roku, w którym rozliczono podatkowo transakcje których dane dotyczą.

33. Dane osobowe Użytkownika są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwane RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią.

Zapraszamy!

 

Spółka Ragil jest bezpośrednim importerem i sprzedawcą dziecięcych samochodzików. Nasze traktorki i koparki dla dzieci produkowane są zgodnie z normami ISO 9000. W swojej ofercie posiadamy motory na akumulator , różnych wielkości hulajnogi i trampoliny oraz gokarty dla dzieci. Na prezent urodzinowy polecamy auto elektryczne w tym auto na akumulator, oraz rowerk biegowy dopasowany do wieku dziecka. Nasze zabawki sklep online, sprzedaje również dla nastolatków typowy rowerek trójkołowy wykonany z bezpiecznych i ekologicznych materiałów. Jednym z naszych najbardziej popularnych produktów jest autko na akumulator z licencją, natomiast wszystkim małym pociechą oferujemy różnego rodzaju inne zabawki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów, nasi konsultanci pomogą dokonać wyboru.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.